Nasi Eksperci
JKF_3342

Moglibyśmy powiedzieć o sobie – „wszystko dla sportu”. Trenując i pracując w sporcie – doświadczyliśmy i zrozumieliśmy, że zwycięstwo ma bardzo wiele wymiarów i zdecydowanie wykracza poza medal, dobre miejsce i bicie rekordów czasowych.

Zwycięstwo to przekraczanie własnych granic. Przekraczanie samego siebie. Swoich wewnętrznych barier, własnego strachu i niepewności. Zwycięstwo to praca nad sobą, wprowadzanie zmian w swoim życiu i podejmowanie odważnych decyzji. To rozwijanie nowych umiejętności, odszukanie w sobie siły i potencjału.

Dla każdego z Was zwycięstwo będzie oznaczało coś zupełnie innego. Aby zwyciężyć – trzeba pokonać drogę. Właśnie ta droga - często ważniejsza jest od celu. Pomożemy Ci ją zaplanować, zbudujemy wspólnie pozytywną wizję kolejnych kroków i etapów, które przed Tobą, będziemy Ci towarzyszyć w rozwoju, szukaniu siebie i budowaniu radosnych relacji z innymi i samym sobą.

Nasi Eksperci

JKF_3322

Martyna Tadzik

psycholog sportu

 

„Kto chce osiągnąć sukces – szuka sposobu, kto nie chce – szuka powodu”

Łączę ze sobą psychologię sportu w praktyce i w nauce – znam ten obszar wiedzy zarówno z własnego doświadczenia w pracy z zawodnikami, trenerami i rodzicami, jak i z badań i rozległej analizy literatury przedmiotu w ramach mojej pracy na uczelni. Nieustannie dokształcam się, poszukując inspiracji i wiedzy w różnych obszarach nauki związanych ze sportem. Jestem m.in. Psychologiem Olimpijskim PKOl oraz posiadam Certyfikat Psychologa Sportu Klasy I, wydany przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.

Współpracuję na co dzień z zawodnikami oraz trenerami zarówno dyscyplin indywidualnych, jak i drużynowych. Pracuję z małym sportowcem, dojrzewająca młodzieżą  jak i dorosłymi zawodnikami. Bardzo lubię swoją pracę, podchodzę do Niej nieschematycznie i z dużym wyczuciem, starając się trening mentalny zawsze dostosowywać do wieku, możliwości i oczekiwań swoich sportowców. Zdecydowanie reprezentują holistyczny sposób pracy, można by rzec eklektyczny. Do psychologii sportu dołączam wiedzę z zakresu psychologii klinicznej, rozwojowej, wychowawczej, psychologii pracy, rodziny, interwencji kryzysowej, psychologii biznesu oraz filozofie dalekiego wschodu – buddyzm. Systematycznie pogłębiam swoją wiedzę m.in. z zakresu metodyki treningu i treningu funkcjonalnego, aby wspierać zawodników w sposób optymalny i lepiej zrozumieć trenerów z którymi współpracuje. Poszukam z Wami nieschematycznych rozwiązań, najlepszych dla Was w danej sytuacji. Przeanalizujemy Twoje możliwości i okoliczności. Rozwiniemy to, co w Tobie najlepsze. I powiemy razem –„Nie ma sytuacji beznadziejnych!”.

JKF_3287

Wojtek Tadzik

trener osobisty

 

„Niektórzy mówią, że mam odpowiednie nastawienie, pewnie mam…,ale myślę że Ty masz je również. Musisz uwierzyć w siebie gdy nikt inny w Ciebie nie wierzy. To czyni Cię zwycięzcą” Venus Williams – tenis ziemny

Pomimo, że korzenie swoich doświadczeń mam w kajakarstwie klasycznym, stosuję w swojej pracy i systematycznie rozwijam swoją wiedzę i doświadczenia praktyczne z zakresu innych dyscyplin sportowych m.in. pływania, narciarstwa biegowego, triathlonu, lekkiej atletyki, gimnastyki, piłki nożnej, siatkowej i ręcznej.  W swojej pracy stosuję eklektyczne podejście – treningu swoich podopiecznych nie ograniczam jedynie do przygotowania specjalistycznego. Wokół siebie zbudowałem interdyscyplinarny zespół – psychologa, dietetyka, rehabilitantów wspierający mnie w profesjonalnym przygotowaniu zawodników do rywalizacji sportowej. Dużo uwagi i zainteresowania kieruję w stronę współpracy z fizjoterapeutami, ucząc się m.in. treningu funkcjonalnego, w tym wzmacniania mięśni głębokich i usuwaniu nadmiernego napięcia z organizmów swoich zawodników. Bardzo dużą wagę przykładam do współpracy z rodzicami. Podczas każdego treningu i lekcji wychowania fizycznego staram się wychodzić poza schematyczne rozwiązania. Aktywnie uczestniczę w prowadzonych przez siebie zajęciach – wkładam dres i staje do rywalizacji ze swoimi podopiecznymi. Będę towarzyszyć Ci podczas Twojej walki z własnymi ograniczeniami fizycznymi i mentalnymi. Energicznie, z uśmiechem i dobrym planem podejmiemy wspólnie wysiłek fizyczny. Nie obawiaj się – propaguję ideę spokojnego i harmonijnego rozwoju sportowego i pracuje według autorskiego programu szkoleniowego. Może spotkasz mnie w bydgoskich lasach, gdzie będę przemierzać kolejne kilometry. Dołącz do mnie! Zapraszam serdecznie!

JKF_3297

PIOTR BIEGAŃSKI

fizjoterapeuta

 

„Każde zwycięstwo zaczyna się od pomysłu na to, jak lepiej służyć ludziom”

Podobnie jak u Martyny i Wojtka – sport był ze mną od zawsze. Moje pierwsze zawodnicze doświadczenia związane były z piłką nożną i piłką ręczną. Decyzja o podjęciu nauki fizjoterapii była całkowicie świadoma i przemyślana. Ciekawość poznania budowy ludzkiego ciała, a zwłaszcza układu ruchu, z którym miewałem problemy jako zawodnik skłoniły mnie do rozpoczęcia studiów właśnie w tym obszarze. Uważam, że dobry fizjoterapeuta cały czas poszukuje nowych, lepszych – bardziej optymalnych rozwiązań dla swojego pacjenta, stąd swoją uwagę skupiłem głównie na kursach zawodowych z terapii manualnej wg koncepcji Kaltenborn-Evjenth. Swoimi działaniami wspierałem m.in. kajakarzy juniorów i seniorów Reprezentacji Polski, Reprezentacji Portugalii oraz bydgoskiego Zawiszy, piłkarzy bydgoskiego Zawiszy oraz bydgoskich futbolistów amerykańskich z klubu Archers. Cel zawsze jest jeden – jak najlepiej pomóc moim pacjentom, aby mogli jak najszybciej powrócić do zdrowia, sprawności i dobrego samopoczucia. Mam świadomość, że walka z bólem i własną bezsilnością bywa trudna i wyczerpująca – dlatego razem będzie nam zdecydowanie łatwiej. Troska o wypoczęty, komfortowo czujący się organizm często jest obciążeniem, gdy masz niewiele czasu i biegasz pomiędzy treningami – szkołą – domem.  Dlatego – poza moją wiedzą i umiejętnościami dam Tobie motywację oraz pozytywne nastawienie. Razem przetrwamy wszystko, bo zawsze warto zmierzać w jasno określonym kierunku. Również w procesie rehabilitacji. Wraz z Martyną, Wojtkiem, Michałem i oczywiście Tobą – będziemy podążać w kierunku doskonałości!

JKF_3303

MICHAŁ GWIZDAL

trener osobisty

 

“Potrzeba czasu żeby dokonać rzeczy trudnych. Aby dokonać rzeczy niemożliwych potrzeba trochę więcej czasu.”

Woda to zdecydowanie mój żywioł. Jest w moim życiu od zawsze. Trenowałem kajakarstwo, pływanie. Żeglowałem. Obecnie jestem instruktorem pływania, ratownikiem WOPR i nadal miłośnikiem wszelkich sportów wodnych. Pływanie stało się moją filozofią życiową, w okól której zbudowałem swój warsztat pracy, moją pasję, moją codzienność.  Pokaże Tobie,  jak w wodzie odpocząć, zregenerować się, odreagować, zmierzyć się z samym sobą i skutecznie zmęczyć. Sport nauczył mnie, jak walczyć ze swoimi słabościami – również w życiu codziennym. Dzięki niemu potrafię kształtować rzeczywistość, która mnie otacza, zamiast mimowolnie jej ulegać. Chciałbym tę umiejętność zaszczepić również w Tobie. Obawiasz się wody, może zmęczenia albo zmierzenia się z samym sobą? W takim razie to świetny moment, aby zacząć łamać granice i przekraczać siebie. Nie zapominaj – sport to zdrowie. Jestem tego świetnym przykładem. Gdybyś poznał mnie jak dziecko, nigdy nie powiedziałbyś, że zostanę sportowcem. Włożyłem mnóstwo pracy w to, aby nie odstawać od rówieśników. Dzięki tym doświadczeniom, potrafię wczuć się w sytuacje i zrozumieć ludzi, którzy pracują nad swoim ciałem. Z szacunkiem podchodzę do ich problemów i doceniam starania. Potrafię doradzić i nauczyć, jak obierać realne cele i być do nich nieustannie pozytywnie nastawionym. Aby dobrze pływać – nie wystarczy jedynie przemierzać kolejne kilometry. Skupimy się również na przygotowaniu ogólnorozwojowym. Bieg, rower, siłownia. Zmierzymy się z różnymi dyscyplinami. Znajdziesz mnie na pewno na basenie, w jeziorze albo morzu. Z pewnością tam, gdzie jest woda.

ESTERA NOWACKA

dietetyk sportowy

 

„Droga do zdrowia jest prosta gdy już ją poznasz”

Łączę ze sobą dietetykę sportową w praktyce i w nauce – znam ten obszar wiedzy zarówno z pracy z zawodnikami, jak i z mojej pracy na uczelni. Już jako zawodniczka – trenowałam kajakarstwo klasyczne i górskie, zrozumiałam, że prawidłowe odżywianie się przez sportowca jest niezbędne w dojściu do sukcesu. Uświadomiłam sobie, że jest elementem prawdziwego mistrzostwa i sprawia, że zawodnik ma wpływ na swoje przygotowanie sportowe. Moje zawodnicze doświadczenie poparte jest solidnym i wszechstronnym wyksztalceniem w obszarze żywienia sportowca – zarówno wyczynowca, jak i amatora lubiącego ruch. Jestem autorką licznych prac naukowych, czynną uczestniczką wielu Krajowych i Międzynarodowych Konferencji Naukowych z zakresu żywienia człowieka. Stąd w swoich działaniach skupiam się nie tylko na indywidualnych konsultacjach dietetycznych, ale i na prowadzeniu warsztatów i wykładów podczas których spotykam się z m.in. z osobami na co dzień opiekującymi się zawodnikami. Za najważniejsze swoje zadanie jako dietetyka sportowego uważam edukację żywieniową swoich sportowców, ich rodziców i trenerów. Posiadam szerokie doświadczenie w zakresie opieki dietetycznej najwyższej klasy zawodników. Skupiam się na indywidualnym podejściu do sportowca, które gwarantuje najlepsze rezultaty postępowania dietetycznego. Skuteczność warunkowana jest m.in. uwzględnieniem przeze mnie rodzaju dyscypliny sportowej, wieku zawodnika, etapu przygotowań, poziomu sportowego i jego indywidualnych możliwości w zakresie dbania o to co i w jaki sposób jeść. Zobaczysz – droga do prawidłowego żywienia jest prosta, jeśli tylko ją dobrze poznasz i polubisz. Razem znajdziemy rozwiązania optymalne dla Ciebie – a to, co jesz stanie się Twoim najlepszym „paliwem” do skutecznego działania!

Nasza Idea

Proponujemy Ci nowoczesne i profesjonalne spojrzenie na dbałość o siebie. Wszystko w oparciu o sport pozytywny, ale w dążeniu do różnych celów życiowych. Wyróżnia nas praca w interdyscyplinarnym zespole. Każdy z nas zadba o inny obszar Twojego życia. Wspólnie osiągniemy zdecydowanie więcej. Martyna popracuje nad Twoją siłą i odpornością mentalną, Wojtek zaplanuje Twój trening i będzie czuwał nad Jego wykonaniem. Zaprosiliśmy też do współpracy innych specjalistów. Michał będzie towarzyszył Ci podczas zajęć na basenie, nauczy Cię czerpać z pływania mnóstwo zadowolenia i frajdy, a Piotrek przypilnuje, aby Twoje ciało czuło się zawsze komfortowo i lekko.

Serdecznie zapraszamy do współpracy… i do miłego zobaczenia!